Elsősorban a kisebb, tavaszias hangulatot árasztó virágos anyagok jellemzik majd a 2022-es év egészét.
Ugyanakkor meghatározóak maradnak a Vintage stílus elemei is, bár a minták nagysága itt is a maximum tenyérnyi méretűvirágok felé terelődnek.
Az alapszínek a bordó, a piros, a rózsaszín és a mályva, amelyeket a tompább, kevésbé harsány apró zöld levelek még inkább kiemelnek.
A méteráruk alapszíne leginkább a pasztelles menta, világoskék és a már-már fehéres ekrü színvilág, amin jól mutatnak a sötétebb virágok is.
Amire érdemes figyelni, hogy ne ész nélkül halmozzuk a mintákat egymásra. Tudjátok, a kevesebb néha több… Sőt ha nem akarunk kifejezetten nőies hangulatot sugározni a lakásunkkal, akkor tényleg csak 1-2 párna huzatát cseréjük le.
A modern lakásokban, ahol a fehér, vagy esetenként a szürke az alapszín érdemes a díszpárnák huzatait lecserélni. Amit javaslunk, hogy ne minden virágos legyen, hanem legyen néhány mályva, vagy pasztell rózsaszín is a párnák között. Ezek átmenetet képeznek, és kiemelik a virágos huzatokat, párnákat és nem keltenek „ez már nekem sok” érzést!
A romantika örök divat a lakástextilekben, csak a mérték változik.
Ha magával ragad a vintage hangulat, akkor a fehér bútorokat nagyon jól ki lehet emelni néhány menta alapszínű takaróval, párnával, terítővel, amiket szintén a kisebb virágmintákkal kombinálva az igazi friss, üde, tavaszias hangulatot teremthetjük meg.
Ha babzsákfotelt használtok a nappaliban, vagy a lányok szobájában, akkor érdemes a Vintage virág mintás babzsákokban is gondolkodnotok, néhány díszpárnával kiegészítve.
Arra mindenképpen figyeljetek, hogy az összhang meglegyen, és 3 alapszínnél több ne domináljon, mert az már káosz hangulatot teremt.
Én szeretem a lakberendezésben használni a 80/20-as szabályt.
Mit is jelent ez? Ez azt jelenti, hogy az egyszínű bútorok és kiegészítők 80%-ban vannak jelen és csak a fennmaradó 20% legyen a mintás kiegészítő, pl. terítő, ülőpárna, díszpárna, padló párna vagy a babzsákfotel. A függönyöknél is megjelennek idén a virágmintás sötétítők, de azokat csak nagyobb légtérben érdemes használni, mert zsúfoltság érzetet teremthetnek és összenyomják a teret.
Ami a legfontosabb, ha nem jön be ez a stílus, akkor nem kell követni. A Te otthonodnak a saját egyéniségedet kell sugároznia.